Usługi dla przemysłu 4.0

Czy w Twojej firmie...

  • Zapisujesz dane z wielu urządzeń, ale nie wiesz jak te dane wykorzystać?
  • Chcesz zoptymalizować procesy biznesowe w oparciu o faktyczne dane?
  • Posiadacie dużą ilość informacji o użytkownikach i szukacie sposobu na zmonetyzowanie tych danych?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie...

Doradztwo, Szkolenia, Wdrożenia

Połączymy dane z wielu systemów i wyciągniemy z nich ukryte informacje o pracy urządzeń wewnątrz firmy, wykonywaniu zadań przez pracowników czy też o tym, jak użytkownicy końcowi korzystają z urządzeń i infrastruktury dostarczanej przez Twoją firmę.

Zastosujemy process mining, żeby zwizualizować i analizować procesy biznesowe, abyś mógł na podstawie danych odnaleźć wąskie gardła w realizacji produkcji oraz lepiej zarządzać dostawami. Przeszkolimy Ciebie i Twoich pracowników z zakresu narzędzi process mining. Zadbamy o wdrożenie w Twojej firmie koncepcji demokratyzacji danych poprzez przeszkolenie pracowników i promocję dobrych praktyk, aby Twoi pracownicy naprawdę korzystali z przygotowanych przez nas rozwiązań analitycznych.

Wszystko to zrobimy wykorzystując rozwiązania IT już obecne w Twojej firmie, a jeśli okaże się to niewystarczające, wtedy zaproponujemy lub zbudujemy dodatkowe narzędzia m.in. z zakresu maszynowego uczenia i sztucznej inteligencji i pomożemy Ci je wdrożyć. Pracujemy zarówno z rozwiązaniami chmurowymi jak i on-premise.

Przykłady zrealizowanych projektów

Rozwój narzędzia realizującego analizy procesów biznesowych

Wyzwanie: Potrzeba narzędzia do wizualizacji oraz mierzenia KPI procesów biznesowych

Rozwiązanie:Przygotowaliśmy narzędzia do analizy procesów z zestawem funkcjonalności do przetwarzania, analizy oraz wizualizacji danych. Rozwiązanie oparte było o logi systemowe i dane o użytkownikach. Zastosowaliśmy algorytmy AI do klasyfikacji i prognozowania wykonania procesów.

Efekt: Zbudowane narzędzie pozwoliło na łatwą wizualizację procesów biznesowych oraz ich KPI. Dawało też możliwość analizy wzajemnej współpracy działów oraz pojedynczych pracowników

Opracowanie architektury danych dla produktu IoT

Wyzwanie: Rozwiązanie IoT ma duże wymagania odnośnie architektury danych

Rozwiązanie: Przygotowanie struktur danych, określenie miejsc przechowywania danych oraz wymiany informacji między systemami. System został przygotowany i dopasowany do urządzenia IoT, aplikacji mobilnej oraz systemu backendowego klienta. Nadzór nad wdrożeniem

Efekt: Działający system telematyczny IoT integrujący dane z wielu systemów

Monetyzacja danych big data, w tym geolokalizacji

Wyzwanie: Duża ilość danych o użytkownikach nie była wykorzystywana biznesowo

Rozwiązanie: Wykorzystaliśmy dane z różnych źródeł, w tym geolokalizacji, aby określić profile użytkowników i przypisać im charakterystyki biznesowe. Na podstawie tych danych tworzone są komercyjne raporty konsumenckie.

Efekt: Razem z klientem stworzyliśmy nową linię produktową opartą o big data

Analiza biznesowa wdrożenia usługi telemetrycznej IoT

Wyzwanie: Potencjał dla usługi telemetrycznej wymagał dookreślenia uwzględniającego wymagania biznesowe i realia rynkowe

Rozwiązanie: Przeprowadziliśmy desk research obejmujący konkurentów, świadczone usługi, dostępne technologie, rozwiązania elektroniczne oraz metody komunikacji. Przeanalizowaliśmy dostępne informacje i zestawiliśmy kluczowe dane.

Efekt: Przygotowaliśmy raport wraz z roadmapą rozwoju usługi, uwzględniające jej funkcjonalności oraz wymagania techniczne

Chcesz dowiedzieć się więcej?

lub

Subskrybuj newsletter Process Mining i bądź na bieżąco

Photos by Ant Rozetsky, SpaceX, Alexandre Debiève, Scott Graham on Unsplash

MATERIAŁY

USŁUGI