Usługi zarządzania danymi

Czy w Twojej firmie...

  • Masz już dane, ale są one rozproszone po wielu systemach?
  • Nie wiesz jak połączyć wiele źródeł danych w firmie i jak je wykorzystać?
  • Każdy departament dba tylko swoje dane i nikt nie wie dokładnie jaka jest jakość tych danych?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie...

Doradztwo, Szkolenia, Wdrożenia

W ramach naszych projektów możemy zaproponować Ci również zarządzanie danymi oraz zadbać o demokratyzację danych w Twojej firmie. Brzmi górnolotnie? Chodzi o to, aby Twoi pracownicy wiedzieli jakimi danymi dysponują oraz korzystali na co dzień z narzędzi analitycznych; aby przerwać silosowość danych. A wszystko po to abyś mógł podejmować najlepsze możliwe decyzje. Jak mówi Scott Taylor The Data Whisperer: “Zarządzanie danymi to podstawa Transformacji Cyfrowej”.

Aby to osiągnąć przeprowadzimy etap data discovery. Pomożemy Tobie i Twojemu zespołowi zrozumieć jakimi danymi dysponujesz i w jakich systemach się one znajdują. Dzięki warsztatom Twoi pracownicy, z naszą pomocą, stopniowo wdrożą kulturę korzystania z danych w Twojej firmie.

Przykłady zrealizowanych projektów, których elementem było zarządzanie danymi

Narzędzie do raportowania kontrolingowego

Wyzwanie: Raportowanie oparte o pliki Excel zajmuje dużo czasu, pochłania dużo zasobów oraz jest źródłem potencjalnych błędów

Rozwiązanie: Stworzyliśmy mechanizm ładowania danych ETL uwzględniający transformacje danych typowe dla księgowości. Przygotowaliśmy dashboard w Power BI oraz raportu w środowisku Excel, które były zasilane wspólnym mechanizmem OLAP. Pomogliśmy usprawnić procesy tworzenia, przetwarzania i pracy z danymi.

Efekt: Przyspieszyliśmy generowanie raportów przy jednoczesnej redukcji błędów. Narzędzia stworzone przez z nas dopasowaliśmy do specyfiki pracy u klienta.

Opracowanie architektury danych dla produktu IoT

Wyzwanie: Rozwiązanie IoT ma duże wymagania odnośnie architektury danych

Rozwiązanie: Przygotowaliśmy struktury danych, określiliśmy miejsca przechowywania danych oraz wymiany informacji między systemami. Wraz z zespołem klienta i wybranymi podwykonawcami przygotowaliśmy system złożony z urządzeń IoT, aplikacji mobilnej oraz systemu backendowego klienta. Ponadto nadzorowaliśmy samo wdrożenie.

Efekt: Działający system telematyczny IoT integrujący dane z wielu systemów

Chcesz dowiedzieć się więcej?

lub

Photos by Jonathan Francisca, Alexandre Debiève on Unsplash

MATERIAŁY

USŁUGI